субота, 19 травня 2018 р.

День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.
 З нагоди святкування Дня Європи в Україні в бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка  під назвою «До Європи з книгою». Виставка знайомить нас з різними країнами Європи  та допоможе більше дізнатися про ЄС та зрозуміти місце України в європейському просторі
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
   9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об'єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
   Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». День Європи - це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
 До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер. У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз'яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.
   З 2003 року в третю суботу травня День Європи відповідно до Указу Президента від 19 квітня 2003 року відзначається в нашій державі. В 2018 році День Європи в Україні припадає на 19 травня.

Немає коментарів:

Дописати коментар