пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

Вітання з прийдешнім Новим роком та Різдвяними святами!

Шановні користувачі нашої бібліотеки!!!
Прийміть сердечні вітання з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!
Ще трохи і  один рух стрілки годинника перенесе нас в наступний 2017
рік. Рік, що завершується, попри негаразди і проблеми, збагатив нас новим
досвідом, згуртував.
Нехай Новий 2017 рік стане початком сприятливих змін і успішних справ,
принесе нові ідеї і можливості, а завдяки ним — і нові досягнення. Нехай
прекрасні Різдвяні свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у
завтрашньому дні.
Зичимо Вам міцного здоров'я, родинного щастя, достатку і благополуччя!
Нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача, гарний настрій та любов!
Зустрічаючи Новий рік, побажаємо один одному віри в себе і в процвітання
нашої країни.

вівторок, 20 грудня 2016 р.

І з неба в український край йде зимовий Миколай

Ось і добігає до кінця 2016 рік...  Минули свята Романа, Введення, Катерини, Андрія. А от і довгоочікуване улюблене свято Святого Миколая. Всі з нетерпінням чекають його, адже в цей день всі дорослі і діти мають можливість поринути в казку,  одержати від старого доброго Миколая солодкі подарунки.
Напередодні цього свята старша група дитсадочка смт. Золотий Потік  разом із своїми наставниками Кузевич Ольгою Григорівною, Кордівською Ромою Тарасівною, Борчук Оксаною Миколаївною та Мельничук Олександрою Володимирівною відвідала бібліотеку.
Діти послухали розповідь бібліотекаря Добринської Марії Степанівної про Святого Миколая, ділилися бажаннями про те, як б хотіли одержати подарунки,  розказували вірші про нього та обіцяли бути чемними.








пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

Вечорниці з... павуком

 Напередодні свята Андрія в Золотопотіцькій  бібліотеці з успіхом відбулися українські вечорниці з майстер-класом. Здавалось розсунулися рамки часу і учасники вечорниць поринули в старі-добрі часи. 
Присутні згадували як проходили вечорниці в давнину, як дівчата гадали, які збитки робили хлопці в цей день, співали, розказували цікаві історії із життя. 
З допомогою розповіді Степана Шайновського кожен мав можливість спробувати прясти. 
Жінки і дівчата були зайняті іншою роботою - вони виготовляли різдвяний павук. Павук - традиційна прикраса української хати на різдвяні та новорічні свята виготовлена із десятків або сотень соломяних трубочок. Сьогодні основним символом новорічних свят є ялинка. А наші предки прикрашали павуком свою оселю ще до того як лісова красуня завоювала головну роль на зимових святах.  Соломинка до соломинки і утворився трикутник, а з трикутника ромб. А дальше показувались контури павука. Технікою виготовлення цієї новорічно-різдвяної прикраси поділилася Стрільчук Ганна. Спільними зусиллями  Кушицької Оксани, Василинюк Оксани, Захарійчук Оксани, Стрільчук Ганни, Шестерняк Марії, Кузевич Ольги  павук був виготовлений.  А як виготовити різдвяного павука власноруч в кінці  розказала Кузевич Ольга Григорівна. Різдвяного  павука вважають оберегом.








вівторок, 6 грудня 2016 р.

Звичаї та традиції Золотопотіцького весілля

Здавна українська земля славилася своїми звичаями та традиціями. Вони формувались століттями і переходили від батька до сина, від матері до доньки. З особливою відповідальністю та пошаною зберігали весільні традиції. Адже весільний обряд є основою зарядження нової сім'ї та продовження роду.
У кожному селі є свої особливості святкування весілля, 
 "Звичаї і традиції весілля в Золотому Потоці" - така назва народознавчої години яка відбулася в світлиці бібліотеки. Бібліотекар Марія Добринська розказала як проходить весілля на сьогоднішній день.   Вбрання молодих, ресторан, фотосесія, феєрверки,  - все це потребує чималих затрат, тому весілля батькам обходиться недешево.
  На так зване "весілля" прийшли люди старшого віку: Стрільчук Ганна, Шайновський Микола, Яцина Софія, Шестерняк Марія, Шайновський Степан які поділилися  спогадами свого весілля і позказали як проходили  традиційні етапи весільного дійства у давнину, а саме: сватання, заручини, вінчання, святкування та традиції виводу дівчини у молодиці.
Послухати про звичаї і традиції прийшли дівчата, а також молоді жінки, які вже благословили своїх дітей до шлюбу і їм теж було що розказати і поділитися досвідом.
Свято прикрасили  музики - Горко Богдан, Юзьків Валентина, Павлюк Галина, Куриляк Максим. Щиро дякуємо їм. Адже їхня музика додала в світлиці веселості і яскравості.
Гості співали весільних пісень, жартували. 
Також присутні мали можливість переглянути літературу на дану тему, подивитись на вінок нареченої, якому більш як пів століття.










пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

26 листопада – День пам’яті жертв голодомор

16:00 - загальнонаціональна хвилина мовчання та старт акції "Засвіти свічку"
Засвітіть свічку  в пам’ять про мільйони вбитих і про тих, хто пережив геноцид

пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Подаруй бібліотеці книгу!


Мабуть у кожного вдома є книги, які ви вже давно прочитали. Подаруйте їх нашій селищній  бібліотеці. Поділіться з іншими радістю спілкування з ними,  нехай їх прочитають інші читачі. Можливо, саме Ваша книга стане комусь у пригоді: змусить замислитись, чи дасть пораду, а може просто стане комусь гарним співрозмовником, чи добавить гармонії у житті.

Будемо щиро вдячні всім, хто долучиться до цієї акції

субота, 5 листопада 2016 р.

Гості з Луганщини

31 жовтня гостями нашої бібліотеки були вчителі з Луганщини Інна Петрівна Давиденко та Світлана Іванівна Медведєва. Мета їхнього візиту -  обмін професійним, педагогічним та культурним  досвідом. Вчительки вражені щирістю та гостинністю наших людей, їх переповнюють емоції від побаченого. Сподобалось їм і в нашій народознавчій  світлиці.

вівторок, 18 жовтня 2016 р.

Мелодія душі


"Мелодія душі" -  під таким девізом  відбулося чергове засідання клубу за інтересами у бібліотеці.
Ірина Іванівна Страмик - жителька смт. Золотий Потік  багато років віддала педагогічній ниві.  В школі разом із дітьми вона завжди організовувала літературно-мистецькі  вечори, вогники, вечорниці. Прекрасна людина, чудова вчителька, мудрий наставник і завжди красива - так згадують про неї її колишні учні, яких вона навчала доброму, розумному, вічному. Любов до дітей, до своєї професії, до української мови, чуйність серця - риси притаманні Ірині Іванівні.   А ще інколи до неї прилітає на крилах "Пегас", і тоді все найважливіше, найдорожче, чарівність природи  виливається в Ірини Іванівни в поетичні рядки, все побачене і почуте вона вимальовує словом.
Ірина Іванівна розказувала про себе, про своє життя, про школу, декламувала свої авторські твори.Поезія вчительки -це поклик душі, вона щира, різнобарвна. Авторка знаходить найдобріші і найніжніші слова батькам, братові, вимальовує красу осені. Вірші Ірини Іванівни припали до душі  присутнім, схвилювали своєю мелодійністю та емоційним прочитанням.
Члени клубу вели дружню розмову, висловлювали свої думки та побажання, співали улюблених пісень.
Здоров'я Вам Ірино Іванівно, успіхів, Божого  благословення!
Радуйте нас новими творіннями.





пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

14 жовтня - День захисника України

Книжкова виставка в бібліотеці

14 жовтня 1942 року було утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.
14 жовтня в Україні  відзначають одне з найбільших свят - Покрова Пресвятої Богородиці.  Цього дня ми з вдячністю і вірою приймаємо її заступництво і клопотання за нас перед Богом.  Покрова  Пресвятої Богородиці ще з козацьких часів була святковим днем захисників Вітчизни.  

Вітаємо з Днем захисника Вітчизни - святом, яке увібрало в себе славні традиції, святом,що уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах історії.             

пʼятниця, 7 жовтня 2016 р.

Золотопотіцька бібліотека - переможець проекту "Бібліофонтан"

Ура!!! Перемога!!!
Наша Золотопотіцька бібліотека стала серпневим переможцем  проекту Бібліофонтан"
(фото з їхнього facebook)

Користувачі бібліотеки отримали комплект книжок видавництва  "Фонтан казок"
(фото книжок)



Ми дуже раді, що стали переможцями і щиро дякуємо проекту "Бібліофонтан" за подаровані книжки, які поповнили нашу бібліотеку.  
Всім іншим бібліотекам радимо брати участь у проекті і бажаємо вигравати.


середа, 28 вересня 2016 р.

Історія Золотопотіцької бібліотеки


В кінці XIX ст. на початку XX ст.в містечку Золотий Потік була створена бібліотека. Засновником її був Степан Танчаковський. Товариство "Просвіта", засноване у Львові в 1868 році,  призначило його своїм делегатом на Золотопотіччину в 1904 році. В 1908 році разом із іншими членами "Просвіти" він заснував читальню, а в 1910 році створено бібліотеку та організовано аматорський гурток.
На той час в просвітянському осередку налічувалось 50 чол. Книжковий фонд поповнювався за рахунок жителів містечка. Бібліотекар працював на громадських засадах.
У 30-тих роках XX століття біля церкви було збудоване нове приміщення "Просвіти". У тому приміщенні, у кімнаті, що справа від входу, була розміщена бібліотека.
У 1939 р. з початком більшовицької окупації значну частину літератури розібрали по домівках найбільш свідомі жителі містечка. А бібліотеку поповнили багатотомні твори Леніна і Сталіна.
Під час німецької окупації твори Леніна і Сталіна були вилучені з бібліотеки.
Найдавнішим культурним центром Золотого Потоку була ратуша.  У 20-30рр. минулого століття приміщення ратуші використовувалось поляками і називалось "дом кулка народовего..." ( що означає " дім кола народного").
У 1944р. бібліотеку перенесено в приміщення ратуші - праве крило. Бібліотека ділилась на два відділи: дитячий і дорослий. Завідоючою Золотопотіцької зональної бібліотеки працювала  Каспіна Лєна Борисівна, яка незабаром виїхала в Польщу. а в дитячому відділі працювала Савірко Юлія Василівна(1954р.)
У 1963 р., коли розформували Золотопотіцький район, бібліотеку перенесли в сусіднє приміщення - приміщення колишнього банку. Раніше це був приватний будинок адвоката Маргулеса, збудований в 1930-тих роках.  У 1944-1963рр. в цьому будинку знаходився банк. А з 1963р. і по даний час знаходиться біблотека. Савірко Юлія Василівна продовжувала  працювати в бібліотеці, а згодом там працювали:
-Бляхарська Марія
-Гайновська Розалія
-Дутчак Оксана
-Шеферович Лєна
-Галь Ганна
-Леськів Галина
-Бучинська Світлана
На даний час працюють Добринська Марія та Шестопалко Люся.
У 2007р. перекрито дах бібліотеки. А в 2010 році зроблений капітальний ремонт.
Книжковий фонд бібліотеки становить   19272  примірники. Послугами бібліотеки користується 1001 користувач.
В бібліотеці створений народознавчий куточок "Світлиця".   Працює жіночий клуб за інтересами "Спілкування для душі", проводяться  цікаві зустрічі, літературні вечори, обговорення книг, вечорниці. виставки народних умільців, дитячі свята, можна скористуватися послугами інтернету.
В бібліотеці затишно, тут завжди раді користувачам.

пʼятниця, 5 серпня 2016 р.

Руками створена краса

Одним із пріоритетних напрямків роботи  нашої бібліотеки є краєзнавча робота.
Любов до рідного села, до землі, до людей . які в ньому живуть, є спільною турботою про те, щоб воно було багатшим, красивішим, культурнішим. Для цього потрібно добре знати його історію, природу, традиції і культуру.
В день святкування селища, читальний зал бібліотеки прикрасила виставка вишитих картин і ікон майстринь-вишивальниць Золотого Потоку.
Кожна робота досконала, випромінює світло і добро. Тут є і вишивка хрестиком, і бісером.  Вишиті ікони приносять духовне піднесення, від них віє теплотою і дивлячись на них, вони ніби "оживають".
Захоплення, бажання, терпіння, праця і любов до краси - ось що потрібно для створення прекрасних образів та картин даного мистецтва.
Виставку вишитих робіт доповнювали картини живопису наших односельчан, а також плетені вироби для "козацького столу" на весілля, які власноруч виготовила Боднарук Марія. Захід   одразу отримав схвальні відгуки у відвідувачів.
Організатори виставки щиро вдячні вишивальницям та художникам:  Куздровській Христині, Вуїв Ользі, Гірняк Марії, Баран Тані, Баран Людмилі, Подолян Галині, Люб'янецькій Анастасії, Мороз Ользі, Подолян Дарії, Даум Марії, Бубнів Олександрі, Боднарук Марії, Стовп'юк Світлані, Богачик Людмилі, Юзьків Людмилі, Подолян Світлані, Стасюк Любові, Дутчин Мар'яні, Кузик Михайлу, Миронець Вікторії  за те, що вони поділилися неповторною красою плодів своєї роботи з користувачами бібліотеки, гостями та жителями селища.









пʼятниця, 15 липня 2016 р.

Духовні ліки у бібліотеці

Інколи  хочеться почитати щось для душі.
Душевну хворобу виліковує щира розмова з рідними людьми, друзями, коханими. Зцілити душу можна, відвідуючи духовну скарбницю — храм. А якщо підберемо книгу, яка потрібна нашому внутрішньому світу - ми будемо вражені від результату.  Досить часто знаходимо вирішення своєї проблеми саме в книзі, в якій можна натрапити на такі рядки, які, начебто, дійсно взяті із нашого життя. Саме вони допомагають нам відшукати правильний шлях. 
Саме такою книгою, таким рішенням є книги  Калини Миколаївни Ватаманюк. 
Калина Ватаманюк - відома журналістка на Західній Україні та за її межами,  талановита духовна письменниця, член спілки письменників України, володарка Золотого Пера.
Народилась 1947 року на Косівщині. Дитинство та юність письменниці пробігли в рідному селі. Пізніше вона переїжджає у Верховину,  робота в редакції газети "Світанок", заміжжя, проба пера, навчання в Львівському університеті.
Життя невпинно твердило Калині Миколаївні "Все від Господа Бога на землі"  і вона в цьому ніколи не сумнівалася.  Цей життєвий девіз вона висвітлила в своїх книжках:
1."Від лиця твого, Господи, судьба моя іде..."
2. "Між хрестами і зорями"
3."Ми - діти світла"
4. "Сад моїх журавликів"
5. "Очима душі"

 В книжках подано уроки духовної краси, від яких залежить наша доля,  наше життя .Авторка веде читача у світ добра. милосердя і любові, відкриває віконце духовно-пізнавального світу через слово, кличе читача здійснити мандрівку внутрішніми дорогами душі і серця.

Обговорення саме цих книжок відбулося в неділю 10.07.2016 року в Золотопотіцькій бібліотеці.
Прихильники творчості Калини Миколаївни та користувачі бібліотеки, яким хотілося відпочити душею, з задоволенням слухали уривки із книг письменниці, обговорювали історії описані в книжках. 
Бог подарував авторці велику милість - відвідати Святу Землю Єрусалиму, Вифлеєму, Назарету, Галілеї, Капернауму. Пройти у Велику Страсну П'ятницю Дорогою Скорботи на Голгофу, бути свідком сходження Благодатного вогню у Велику суботу перед Воскресінням, скупатися в водах Йордану. 
  В залі були присутні жителі селища К.П. Карпо та Г. В. Носата, які теж відвідали Святу Землю. Вони поділилися своїми враженнями від побаченого.
Звучали в бібліотеці пісні: "Біжать в Зарваницю стежки і дороги..." та "За все тобі я дякую..."
Книжки Калини Ватаманюк допомогли укріпитися не одній людині на шляху християнського життя, перебороти багато труднощів, іншими духовними очима подивитись на світ.
Нехай Боже благословення завжди буде з Вами, Калино Миколаївно, а ми чекаємо від Вас нових творінь.