вівторок, 29 грудня 2020 р.

Без калини нема України!

 Кожен народ має свої святині, свої символи. Є вони і в нашого українського народу і особливу роль серед них відіграє КАЛИНА.

Калина - етнонаціональний символ України, що уособлює красу, безсмертність роду, вогонь, національне відродження, кров,  кохання, материнство,  жіночність, життя, нашу культуру, любов до Батьківщини. Калина – це символ нашого краю та всього українського народу, Це віра в те, що не дарма пролито кров за волю,. Калина уособлює все те святе, що тримає нас на землі, що робить нас людьми..

 З давніх давен на Україні шанують цю рослину.Не було хати, біля якої б не пишалася червона калина. А коли зацвіте калина білим цвітом, дівчата прикрашають нею коси. Восени, коли кетяги калини дозрівали, їх вішали попід стріхою, і хата стояла неначе в намисті.

 Обов'язковою калина була і в весільному обряді. нею прикрашали коровай та вінок нареченої.

 З калиною приходили привітати молодих батьків з народженням дитини. Приносили хліб як символ достатку, гроші як символ богатства і калину як символ краси і здоров'я.

Важливе місце відводила цій рослині медицина.Чай з калинових ягід - найкращий засіб від застуди. А ягоди калини покращують роботу серця, діють заспокійливо, лікують від задушливого кашлю,від підвищеного кров’яного тиску, полощуть горло при ангіні, “Червона калина від ста хвороб лікує”  - говорить народна мудрість

Кісточка калини має одну особливість — кісточку в формі серця. Жодна рослина не має подібної форми.

 Тож бережіть калину, посадіть її біля своїх осель на щастя, на добро, на любов і славу нашій Україні!



пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

Буремне полум'я Майдану

 Сім років тому, 21 листопада 2013 року, в Україні почався Євромайдан. У той листопадовий день сотні людей вийшли на Майдан Незалежності з мирним протестом проти корупції, свавілля правоохоронних органів, а також на підтримку Європейського вектора зовнішньої політики України. Акції протесту поширились по всій Україні і тривали з кінця листопаду до кінця лютого 2014 року, отримавши назви Євромайдан, Майдан, а також Революція Гідності…
Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, які стали учасниками цих подій, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.



вівторок, 13 жовтня 2020 р.

Чотири свята і одне велике значення

14 жовтня - свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Для українців це свято християнське і національне. Воно символізує зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.
Українці вірять,що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважають своєю заступницею та покровителькою.
Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови,що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву Козацька Покрова.
А ще цього дня відзначають 78-річницю створення УПА і День захисника України.
З цієї нагоди наша бібліотека підготувала книжкову виставку " Україна в боротьбі за свободу", в якій висвітлюються сторінки історії захисників рідної землі від козацької доби до наших днів.



вівторок, 29 вересня 2020 р.

Бібліотеки важливі

Бібліотека на сьогоднішній день є публічним закладом, доступним для населення, де надається багато послуг. В нашій нашій книгозбірні можна читати книги, влаштовувати тематичні зустрічі, майстер-класи, вечори відпочинку, вечорниці, українські толоки, зустрічі з цікавими людьми, презентації книжок, свята, дитячі ігри, вікторини та ін. Сучасний бібліотекар повинен вміти все: бути фахівцем з інформаційних технологій,культурологом, піар-технологом, літератором, деколи психотерапевтом, бути активним і всезнаючим бібліотекарем, адже тиша в бібліотеці сьогодні не актуальна. То ж з святом вас колеги та всі, хто відвідує бібліотеку і любить книги! Нехай ваш храм знань ніколи не втрачає популярності, а з вами завжди буде ВІРА, НАДІЯ, ЛЮБОВ і МУДРІСТЬ! З Всеукраїнським Днем Бібліотек!


 


вівторок, 8 вересня 2020 р.

Твоє довідкове бюро

 

8 вересня світ відзначає Міжнародний день грамотності.

В цей важливий день хочеться висловити визнання тим, хто збагатив наші знання, хто просвічує людей, поширюючи грамотність серед населення. Ви преображаєте і збагачуєте наше життя. Спасибі вам і зі святом!

Грамотність є основою здобуття знань і вмінь. Регулярне читання книг розвиває мислення, дозволяючи збирати, аналізувати отриману інформацію. В історії черпаємо мудрість, у поезії – політ думки і дотепність, у математики – принциповість і точність, у філософії – мораль і серйозність, у логіки і риторики – вміння сперечатися. І всі ці знання об’єднує одне прекрасне поняття, ім’я якому – Книга. .Читання допомагає в збільшенні словникового запасу, підвищує грамотність. Коли ви читаєте книги різних жанрів, то стикаєтеся зі словами, які зазвичай не використовуєте у повсякденній мові. Тому презентуємо вам виставку словників, які наявні в фонді нашої бібліотеки.



Читання збільшує словниковий запас, дозволяє відриватися від повсякденної рутини, і занурюватися в іншу реальність, де відбуваються зовсім інші події.

Бажаємо нашим читачам читати, навчатися, адже начитана людина володіє широким кругозором і здатна дивувати своїми знаннями. Знайте і поважайте рідну мову, адже від рівня мови залежить рівень культури. Спілкуйтеся правильно, красиво і будьте грамотними!


четвер, 27 серпня 2020 р.

Посадила мати мальви біля хати

 

Мальва - берегиня української оселі. Високі стебла, густо вкриті яскравими ніжними квітками та великими лапатими листками, живою стіною закривають майже кожну сільську хату. Безліч відтінків: від білого, рожевого до червоного й багряного, створює дивовижну веселку навколо оселі, тому не випадково мальви найрізноманітніших забарвлень здавна прикрашали українські хати. Народні повір'я свідчать, що добрі душі предків поселяються на мальві і охороняють мешканців будинку. Мальва - символ любові до рідної землі, до свого народу, до батьківської хати. Вона є духовним уособленням коріння людини,символом найдорожчого.

"Не було села, а в ньому хати, - пише В.Скуратівський, - де не палахкотіли б під вікнами мальви - ці незрадливі обереги нашої духовної спадщини. Всім, хто вирушав в далеку дорогу, вони нагадували: там земля мила, де мати родила!"

У Біблії є згадка, що Мойсей лікував хворих від лихоманки відваром з мальви. І мав рацію, адже мальва має протизапальні властивості, її листя можна прикладати до шкіри при опіках.
У народній медицині приймають настій квіток при кашлі, препарати з мальви призначають при захворюваннях легенів і бронхів.
А ще мальву здавна вживали в їжу. Солодкі зелені стебла і листя додавали в супи і салати, порошком із сушеного листя посипали різні страви. Незрілі плоди маринували і використовували для приготування розсольник, борщів, солянок.
Існує багат свідчень того, що під час Голодомору українські селяни, рятуючись від голоду, харчувалися окрім інших диких рослин й калачиками (ще одна назва мальв).
Часто мальви вишивали на українських сорочках. Тому квіти мальви на вишиванці давали захист роду людині, що її носила.
Роман видатного українського письменника Романа Іваничука так і називається «Мальви» (1968 рік):«… Несла дитину на руках і підставляла свою спину під нагайки, затуляючи крихітку. А під ногами то тут, то там подибувалися вигнані, певне вітрами, на чужину мальви – ті самі, що пишалися разом із соняшниками, рівні з ними, біля українських білостінних хат.»
А ще Мальвою звуть добру героїню Книги Сашка Дерманського «Крамничка тітоньки Мальви»
Найвідоміша пісня про ці квіти - «Балада про мальви». Музика Володимира Івасюка на вірші Богдана Гури. Вперше була виконана Софією Ротару у 1975 році.

субота, 22 серпня 2020 р.

"...бо хто за що, а ми за незалежність"

 

З нагоди 29-ї річниці Незалежності України в бібліотеці оформлено книжкову виставку-символ "...бо хто за що, а ми за незалежність". Матеріали виставки розкривають історичний минуле нашої держави на шляху до незалежності, а також духовну велич народу, ілюструють культуру, звичаї та традиції українців.


З Днем державного прапора України!

... прапор наш, як літо, в сонці майорить - 
По долині жито, по горі - блакить.
                           Д. Павличко

вівторок, 28 липня 2020 р.

1032-річчя від Дня хрещення Київської Русі.


28 липня в Україні відзначається державна пам’ятна дата – День хрещення Київської Русі. Дату цю обрано не випадково. За переками, саме в цей день у 988 році князь Володимир прийняв нову віру і повернувся до Києва, щоб охрестити народ Київської Русі. Він не тільки сам навернувся до християнства, а й посприяв тому, що християнство стало державною релігією Київської Русі.
Цього ж дня Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя ВОЛОДИМИРА, хрестителя Київської Русі, одного із засновників і покровителів нашої державності.
Ім'я " Володимир"має слов'янське походження, складається із двох корінь: "влад" (володіти) і "мир", тобто ім'я може мати сенс - "володіючий світом".
Запрошуємо наших користувачів у рік 988...
Невеличкий історичний екскурс "У глибину тисячоліть"знайомить з літературою історичного духовного змісту, літературою про становлення християнства на українській землі та його розвиток, про життєвий шлях князя Володимира, про києворуську добу.
Книги даної теми сприяють утвердженню духовних традицій, культури, залученню до духовних цінностей підростаючого покоління.




пʼятниця, 26 червня 2020 р.

Закон один для всіх




28 червня наша країна відзначає День Конституції.
День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції. 
Конституція України – це основний правовий документ держави, який регламентує абсолютно всі сфери діяльності громадян.
В Основному Законі закріплені основи суверенітету і цілісності території України. 1996 році міжнародне співтовариство визнало українську Конституцію однією з найдемократичніших у світі, тож бережімо і шануймо Основний закон нашої держави !
Дотримуймося положень головного закону України! Пишаймося своєю країною – Україною!
Нехай демократичні засади, що закріплені цим надзвичайно важливим документом – Конституцією України, стануть реаліями сьогодення, а дух законності прийде до серця кожного громадянина нашої держави. 
Зі святомЗ Днем Конституції, шановна громадо!
Миру! Добра! Злагоди!



четвер, 7 травня 2020 р.

На теренах пам'яті. Друга світова






8 травня Україна відзначає День пам'яті та примирення, який символізує перемогу над нацизмом.
Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року і тривала до 2 вересня 1945 року.  Ця війна значно вплинула на долю людства. В ній брала участь 61 країна, а воєнні дії відбувалися на території 40 держав. Загальне число загиблих під час Другої світової складає близько 65-70 млн осіб.
У Другій світовій війні загинув майже кожен другий українець. 2,5 млн людей вивезли на примусові роботи до Німеччини. Війна зруйнувала більшість великих та малих міст України. Без даху над головою залишилося близько 10 млн осіб. Україна постраждала більше, ніж будь-яка інша країна Європи.
Українці воювали в арміях США, Канади, Великої Британії, Польщі, Франції та інших країн, а у складі Червоної армії українців було аж близько 6 млн. Саме українці на заклики уряду першими поповнили лави канадської армії, записувалися цілими сім'ями. В І півріччі після початку Другої світової війни, за загальною статистикою, українців було вдвічі більше серед добровольців, ніж інших національностей. Також варто пам'ятати про єдину Українську повстанську армію, яка боролася за незалежність і самостійність України в часи Другої світової.
Офіційне свято перемоги над нацизмом відзначається у Європі 8 травня. Окрім того, з 2005 року 8 травня проголошено Генасамблеєю ООН Днем пам'яті та примирення, присвяченим жертвам Другої світової війни.

В радянські часи існував міф, що СРСР самостійно, без допомоги, переміг у Другій світовій війні нацистську Німеччину. Тому визнати, що українці та армії західних країн здобували перемогу над нацизмом, радянська пропаганда не могла. Замість того, щоб ушанувати честь, гідність та відвагу загиблих воїнів та жертв серед цивільного населення по всьому світу, Радянський Союз, а нині – його спадкоємиця Росія – влаштовує паради, веселиться та радіє міфічній перемозі.
Не варто ставити Червону армію Радянського Союзу на перше місце як єдину переможницю у Другій світовій, не варто цю війну називати Великою Вітчизняною, адже це буде неправда. Підписання пакту Молотова-Ріббентропа було важливим тактичним епізодом, що розкривав стратегічні наміри сторін – керівництв Третього Рейху та Радянського Союзу. Таємним додатковим протоколом визначалися сфери взаємних інтересів обох держав у Східній Європі та поділ Польщі між ними при очікуваному в ті дні нападі Німеччини на Польщу.
Україна поступово позбавляється радянських міфів про ту війну. Потроху відходять радянські паради, змінився зміст і символіка дня.
Символом відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги став червоний мак.
Мак є міжнародним символом пам’яті жертв військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. Ідея використовувати червоний мак, як символ пам’яті, з’явилася під впливом вірша військового лікаря й поета, учасника Першої світової війни Джона Мак-Крея "У полях Фландрії". Зображення уособлює квітку маку та кривавий слід від кулі.
 Під час відзначення Дня пам’яті та примирення й Дня перемоги використовують гасло "Ніколи знову", "Пам’ятаємо. Перемагаємо".

неділя, 26 квітня 2020 р.

Чорнобиль не має минулого часу






Сьогодні 34-річниця аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників та військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я  людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.

середа, 11 березня 2020 р.

Шевченкова світлиця

Березень в Україні часто називають Шевченковим.І це не випадково. Щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас новим і неповторним. Він - невмируща слава українського народу. Як весна оновлює природу, так і поезія Тараса Шевченка оновлює наші серця, вчить бути милосердними і любити свою Україну. Так, вже 206-та річниця від дня народження Т. Г. Шевченка, славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами. 
 Задля вшанування пам'яті Великого Кобзаря в бібліотеці розгорнуто книжкову виставку-інсталяцію "Живуть, Кобзарю любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово" 
Унікальність особистості Шевченка полягає в тому, що в ньому поєдналися два могутніх таланти: талант поета і талант художника. Невипадково в історії культури поєднання в одній особі живописця і поета зустрічається часто. Це доля щедро обдарованої творчої натури. До таких людей належав геніальний українець.
Твори Шевченка не про минуле, не про сучасне. а про вічне. То ж ми організували для своїх читачів виставку художніх творів Т. Шевченка та картин  наших односельців присвячених Великому Кобзарю. Познайомившись із її експонатами, кожен зможе відкрити для себе щось нове в реально існуючому, але недопрочитаному до кінця слові Шевченка.
На виставці присутні роботи  вихованців гуртка художньої вишивки ЗЦПРУМ (керівник Нестерук Г.Я.), картина Поливоди Анастасії, виготовлена із незвичайного, але доступного матеріалу - крупи,  робота покійної Люби Головецької та портрет Кобзаря, вишитий Марією Гірняк та її родичами. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку, яка буде діяти до 20 березня.




вівторок, 3 березня 2020 р.

Таємниці письменницьких шухляд

 Професія письменника з'явилася багато століть назад, але майстри слова отримали своє свято лише у 1986 році за рішенням конгресу Міжнародного ПЕН-клубу.  ПЕН-клуб - це організація поетів-романістів, яка була заснована у Лондоні ще в 1921 році. Перший склад ПЕН-клубу очолив Джон Голсуорсі. Клуб виступає за принцип вільного поширення інформації. Зявдяки цій організації з'явився Всесвітній день письменника. 
 Професія ця нелегка, багатогранна і заслуговує поваги. ЇЇ опановують ціле життя. Хтось із раннього дитинства мріє викладати свої думки на папері, деякі стають майстрами пера в зрілості і старості. Це люди, які хочуть і  вміють говорити зі світом за допомогою ручки або друкарської машинки. Професіонали своєї справи мають власний день, в який отримують привітання - це 3 березня. 
То ж вітаємо всіх письменників з святом! 
 Запрошуємо  усіх, хто цікавиться літературною працею та шанує красне письменництво завітати на перегляд цікавої виставки  "Таємниці письменницьких шухляд"










понеділок, 2 березня 2020 р.

Весна, як жінка. Жінка, як весна: буває ніжна, а бува примхлива...

За вікном уже весна. Надворі ще холодно, але в серці бринить дзвіночок... Це дзвіночок надії, який повертається до нас із весною. І от коли настає весна і появляються перші квіти ми відзначаємо велике свято - Міжнародний день прав жінок і миру.
Це свято несе у світ ніжність і красу, адже усе найдорожче, що є у нашому житті - щастя, радість, надія та кохання  пов'язане із жінкою.
Жінка... Найзагадковіше створіння Всевишнього. Природа надала їй найважливіші функції – продовжувати рід людський. Жінка – світло свого дому, серце сім'ї, хранителька і захисниця родинного вогнища. Вона дарує любов та ніжність, вислуховує, потішає, підбадьорює, прощає, примирює й поступається кожному. Навколо неї все стає на свої місця, єднається, віднаходить гармонію, розцвітає...
Світська вечірка "Весна. Кохання. Квіти. Жінка" відбулася в нашій бібліотеці. Учасники клубу за інтересами та відвідувачі бібліотеки мали нагоду послухати вірші, звернутися до спогадів і мрій, посміятися і просто відпочити. Присутні чоловіки привітали жінок з святом весни, а Василь Петрович Юзьків зачитав свої нові творіння.
З святом весни Вас! З святом надії! З святом жінки!








пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

Веселкова наша мова

З гарним настроєм в Міжнародний день рідної мови учні 8-А класу смакували в бібліотеці новинками літератури та відповідали на запитання вікторини "Мовне намисто".
Школярі демонстрували свої знання, уміння, грамотність, обізнаність, ерудицію і кмітливість. Захід проходив трошки напружено, проте цікаво, корисно і весело.
Цей захід - передмова до досконалого вивчення рідної мови. Вивчати її, збагачувати свій словниковий запас, досконало володіти нею - обов'язок кожного українця. Ми зайвий раз переконалися в тому, що українська мова - безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'я. прекрасна і барвиста, як дощова веселка.












четвер, 20 лютого 2020 р.

Літературне слово Уласа Самчука

Творчість Уласа Самчука була під забороною в радянській Україні. Доля закинула його на чужину. Лише за часів незалежної Української держави письменник почав повертатися на свою батьківщину. Було перевидано низку його творів. Це  «Волинь» в якому автор висвітлює тему розкуркулення,   роман «Марія», який вважається першим в українській літературі твором про Голодомор 1933 року і роман "Чого не гоїть огонь" темою якого є боротьба УПА на Волині.
З творами Уласа Самчука та літературою про його життєвий та творчий шлях можна познайомитися переглянувши виставку "Літературне слово Уласа Самчука"
 

середа, 19 лютого 2020 р.

Час плине, а пам'ять залишається


Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що для нас  зробили. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.
В пам'ять про Небесну Сотню присвячується  виставка "Час плине, а пам'ять залишається"

субота, 15 лютого 2020 р.

Афганістан - пам'ять без кордонів

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Рівно 31 рік тому останні радянські воїни залишили  країну Афганістан. Покладена на наших солдатів місія була виконана. Але сьогодні ми знову повертаємося до подій Афганської війни. 
Ця війна залишилася в серцях незагоєним опіком пам'яті

Книги з добрих рук

Шановні дарувальники! Ми безмежно вдячні за щедрість та увагу до бібліотеки, за книжкові подарунки у 2019 році. Ці книжки стануть важливою частинкою фонду нашої бібліотеки і обов'язково знайдуть свого читача. Дякуємо всім, хто долучився до акції "Подаруй бібліотеці книгу!, хто не залишився байдужим до бібліотечного життя, до книги, та до людей. Бажаємо Вам здоров'я, успіхів та усіляких гараздів. 
Добрі справи завжди повертаються добром! Акція не закінчилась, вона продовжується.
      


        

пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

Закохуйтесь і читайте!


Любов - це найсвітліше із почуттів. Без любові немає життя, немає продовження роду. Ми любимо з самого народження - маму, тата, день і ніч, сонце і дощ, тепло і холод, життя ... Любити і бути коханим - найбільше щастя! То ж нехай у житті вашому буде любов: пристрасна, ніжна, ласкава, чуттєва, п'янка. 
Саме з нагоди Дня святого Валентина запрошуємо  до бібліотеки на побачення із книгою.  До вашої уваги книжкова виставка "Кохання закарбоване у слові", яка знайомить з різними і неповторними історіями кохання. Ми підібрами для вас прозові та поетичні твори, які занурюють читача у світ цього таємничого почуття.  Користувачі бібліотеки можуть перечитати класичну літературу та сучасну прозу про кохання, створену з великої любові. 
 Також ви дізнаєтесь, як любили та переживали палке, а іноді й трагічне почуття кохання видатні люди.
Читайте і закохуйтесь!

вівторок, 11 лютого 2020 р.

11 лютого в світі відзначається День безпечного інтернету


Чим можна займатися в соцмережах? Спілкуватися з друзями, ділитися фотками, висловлювати думки. знати, що цікавить твоїх друзів.

Соцмережі здаються невинними, але в них є чимало небезпек, особливо для дітей.
Яких небезпек слід остерігатись дітям в інтернеті  дізнавались 3-класники із інформаційного повідомлення бібліотекаря.

Пам’ятка для дітей!

 1.Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.
 2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
 3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
 4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
 5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
 6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
 7.Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
 8.Не шкодити і не заважати іншим користувачам.



неділя, 9 лютого 2020 р.

Як поводитися у бібліотеці?

Бібліотека - це є особливе місце, де зберігаються книги. І не слід забувати, що ця установа є громадським закладом, тому кожна дитина повинна знати правила поведінки в бібліотеці.
Стати справжніми читачами та як поводитися в бібліотеці дізналися  діти на бібліоуроці, який підготували та провели бібліотекарі разом із вчителькою Оксаною Павлівною Сеник. 





Лише дотримання
читачами вищевикладених
правил і норм дозволяє
створити в бібліотеці
спокійну атмосферу, що
розташовує до ...
Правила поведінки в шкільній бібліотеці: пам'ятка для школярів
Правила поведінки в шкільній бібліотеці: пам'ятка для школярів